Category Archives: Hizmetlerimiz

İp Kamera Güvenlik Sistemleri

Category : Hizmetlerimiz

İp Kamera Güvenlik Sistemleri

Eğer analog bir sistemden IP kamera sistemine geçmek istiyorsanız ya da güvenlik kamera sistemlerini ilk kez kullanıyorsanız, IP kameranızın hangi ekipmanlarla doğru çalıştığını bilmek önemlidir. IP CCTVuzun süreli güvenlik gereksinimleriniz için size ölçeklenebilir çözümler sunuyor böylece gelecekte güvenlik kamerası sayısını çok rahat ve kolay bir şekilde arttırabiliyorsunuz.

İp Dome Kamera

Temel olarak IP güvenlik kamerası sistemleri, gerekli olan IP kameralar, ağ video kaydedicisi ve sistemin sürekli çalışır olabilmesi için gerekli olan güç kaynağından oluşuyor.

IP kamera çağının başından beri sunulan ethernet üzerinden güç özelliği (Power over Ethernet – PoE), kameralarınızı tek bir ethernet bağıyla çalıştırmanıza izin veriyor. Bu da kurulum sürecini basitleştiriyor ve daha uzak mesafelerden kamera kurulumlarınızın yapılmasını kolaylaştırıyor.
 
 
Kamera sistemleri; görüntüleme, kaydedebilme ve IPkameraları yönetme işlemleri için bir video kaydedicisini barındırıyor. Kayıt cihazları bugün, iş yerinizde veya evinizde olmadığınız zamanlarda da kolay erişim sağlayan mobil denetim uygulamaları özelliğini sunuyor. Güvenli bir internet bağlantısıyla her yerden IP kamera sisteminize kolayca giriş yapabiliyorsunuz.  

Network Video Recorder

Ayrıca izleme ve kayıt odaları için de birkaç ekipmana ihtiyacınız olabilir. Eğer Sistemde Speed Dome Kamera var ise bunları rahat bir şekilde kontrol edebilmek için kontrol klavyesi gereklidir. Kameraları yönlendirmeniz veya yakınlaştırıp uzaklaştıra bilmeniz için kontrol klavyelerini kullanabiliyorsunuz. Bunun yanında monitörler aracılığıyla kameralardan elde edilen görüntülerin gerçek zamanlı ve geriye dönük olarak izlenmesi de mümkün oluyor.

Speed Dome Keyboard
Speed Dome

Tüm bunların yanında kameralar tarafından elde edilen görüntülerin kaydedilebilmesi için Sabit disklerden de yararlanır. Kayıt süresi kullanılan kameraların çözünürlüğü, sayısı ve kayıt türü gibi özelliklere göre değişkenlik gösterir. Bu yüzden ihtiyaç duyulan kayıt süresi göz önünde bulundurularak kullanılacak Sabit diskin kapasitesi belirlenebilir.


CCTV Güvenlik Sistemleri

Category : Hizmetlerimiz

CCTV Güvenlik Sistemleri

CCTV, “Kapalı Devre Televizyon” anlamına gelen bir kamera görüntüleme sistemidir. CCTV kamera sistemi sayesinde trafik kontrolü, farklı bölgelerdeki işletmelerin kontrolü, müşteri trafiğini denetleme gibi işlevlerde kullanılabilmektedir. Güvenlik kamerası sistemi, günümüzde genellikle güvenliğin sağlanması ve tedbir amaçlı kullanılmaktadır.

TVI Digital Video Recorder

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak CCTV güvenlik sistemleri de çeşitlenmeye başlamıştır. Genel olarak bağlantı düzeyinde oluşan bu çeşitlenme, kablolar aracılığıyla yapılıyorsa Analog CCTV, network üzerinden IP ile yapılıyorsa IP CCTV, hem kablo hem de IP üzerinden yapılıyorsa Hybrid CCTV olarak adlandırılmaktadır.

Analog CCTV: Bu sistem sabit, ya da hareketli kameralar, sistem kontrol ünitesi, switch, kayıt cihazı (DVR), izleme yazılımı ve monitörden oluşabilmektedir. Sabit ya da hareketli kameralar ile çekilen görüntü UTP kablolar üzerinden kayıt cihazına (DVR) iletilir. Kayıt cihazı bu görüntüleri dijitale çevirip yüksek kalitede saklar. Günümüzde gelişmiş kayıt cihazları, dijitale dönüştürdükleri görüntüleri IP üzerinden ağa sunarak uzaktan izlemeye imkan tanıyabilmektedir.

Hyribd CCTV: Bu sistem, Analog CCTV ve IP CCTV sistemi teknolojilerinin birleşmesi olarak kabul edilebilmektedir. Hyribd CCTV sistemi, genel olarak analog kameralar, IP kameralar, izleme yazılımı ve gelen görüntüyü kayıt altına alan Hyribd DVR cihazından oluşmaktadır. Günümüzde Hybrid kayıt cihazları görüntüyü VGA/HD 720p/HD 1080p çözünürlükte kayıt altına alabilmektedir.

TVI Analog Kamera

Yaya-Araç-Özel Amaçlı

Category : Hizmetlerimiz

Araç Geçiş Kontrol Sistemleri

Turnike Sistemleri

Personel Takip Sistemleri

Otomatik Kapı Sistemleri


Profilo Araç Takip

Category : Hizmetlerimiz

Profilo Araç Takip Sistemleri

Toplu taşıma araçları – Para taşıma araçları – Taksiler ve minibüsler – Okul otobüsleri – Polis araçları – Kamu ulaşım araçları – Ambulanslar – Acil durum araçları – Filo araçları – Vapurlar, yat ve tekne – Servis bakım araçları

Araç Takip Sistemi Nedir?

Araçlara monte edilen mobil veri cihazlarıyla; GPS uydularından gelen telemetrik bilgileri GSM/GPRS şebekesi üzerinden bir merkeze iletilmesi ve kullanıcılara kontrollü olarak internet üzerinden sunulması esasına dayanır. • Merkeze ulaşan bilgiler, ilgili yazılım sayesinde derlenerek sunucular üzerindeki veri tabanına kaydedilir. • Bu verilere anlık olarak ulaşılabileceği gibi geçmişe dönük bilgilere de ulaşılabilir. • Kullanıcılar için özel olarak oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile internet erişimi sağlayıp masa üstü bilgisayardan, tabletten, laptop yada akıllı cep telefonlarından araçlarını izleyerek, filoları hakkında detaylı bilgilere ve ilgili raporlara erişebilirler.

NEDEN ARAÇ TAKİP SİSTEMİ?

• İş harici araç kullanımının önüne geçerken rölantide gereksiz yere çalışma, ani hızlanma, yavaşlama, savrulma ve hızı takip ederek, kötü ve agresif araç kullanımını engelleme imkanı ile yakıttan %30’ lara varan oranlarda tasarruf edebilirsiniz. Araçlarınızın kötü kullanımını ve hızlarını takip ederek trafik kurallarına daha çok uyulmasını sağlayabilirsiniz. • 7/24 takip sistemi ile mesai başlangıç ve bitiş saatini, izlediği rotaları, ürünleri hangi noktalara ve ne zaman teslim ettiği bilgilerine ulaştırarak, araçların ve sürücülerin hakkında raporlar almanıza, sahadaki operasyon verimliliğini ölçmenize, sürücü profili oluşturarak ekip ve sürücülerinizin performansını en doğru şekilde değerlendirmenize ve bu doğrultuda fazla mesai hesaplamaları nedeniyle gerçekleştirilen fazla ücret ödemelerini önlemenize yardımcı olur. • Özel yazılımlar ile kullanılan araçların bakım, servis, onarım faaliyetlerini takip eder ve araçlarınızın yıpranma süresini uzatarak bakım maliyetlerini düşürmenize olanak sağlar. Olası kaza veya acil durumlarda; araçlarınızdan anında alarm mesajları alabilir, araçlarınızın çalınması veya kaybolması gibi durumlarda ise en kısa sürede aracınızın yerini tespit edebilirsiniz.

YAZILIM ve UYGULAMALAR

ARAÇ İZLEME ÖZELLİKLERİ

• İstenilen aralıklarla veri gönderimi
• Yetkilendirilmiş araçların izlenmesi
• Araç sorgulama ve araç odaklı canlı takip
• Uzaktan programlama ve güncelleme
• Araç içinin fotoğrafını çekme
• Dijital harita üzerinden izleme
• Adres bilgilerinin izlenebilmesi
• Bölge tanımlama ve alarm oluşturma
• Dorse, kasa, mekan ve ürün sıcaklığının takibi
• Sürücü tanımlama ve RF taglar ile aracı kullananı raporlama
• Hız limiti tanımlama ve limit aşımlarında alarm oluşturma

HARİTA ÖZELLİKLERİ

• Sokak görüntüsü desteği
• Trafik yoğunluk haritası desteği
• Sokak bazında bilgi veren dijital haritalar
• Kolay kullanılır arabirim (yaklaşma, uzaklaşma, kaydırma)
• Uydu görüntüleri desteğiyle izleme imkanı
• Geçmiş konumları harita üzerinde animasyon desteğiyle
izleme imkanı

ACİL ÇAĞRI VE ALARM BİLDİRİM ÖZELLİKLERİ

• Acil durum düğmesi
• Ekranda acil durum uyarısı
• Hız aşım alarmı
• Bölge alarmı
• Isı değişim alarmı
• Agresif kullanım alarmı
• Rölanti alarmı
• Kontak açma/kapama alarmı
• Acil durumun SMS ve e-mail olarak ilgiliye gönderilmesi


Pronet Alarm

Category : Hizmetlerimiz

Pronet, ev ve işyerleri için güvenlik çözümleri sunan Türkiye’nin lider elektronik güvenlik firmasıdır. 1995 yılında kurulan Pronet, tüm Türkiye’ye yayılan hizmet ağı ile 200 bine yakın abone ve 1 milyonun üzerinde kullanıcıya geniş kapsamlı ve yenilikçi hizmet sunmaktadır.

10 Saniyede Müdahale

Kurulduğu 1995’ten bu yana faaliyetine aralıksız devam eden Pronet Alarm Haber Alma Merkezi Türkiye’nin en gelişmiş altyapısına sahip alarm izleme merkezidir.

Pronet Alarm Sistemleri Nasıl Çalişiyor

  • Hırsızlık, kapı ve pencere açılması, acil sağlık ihbarı, su baskını veya gaz kaçağı durumunda alarm sireni çalar ve pronet haber alma merkezine sinyal gönderir.
  • Alarm sisteminden gelecek bir sinyal karşısında Pronet Alarm Haber Alma Merkezi ortalama 10 saniye içinde size veya yakınlarınıza ulaşıp bilgi verir.
  • Gerekli durumlarda emniyet güçleri ve itfaiye alarmın geldiği yer ile ilgili bilgilendirilerek adrese yönlendirilir, acil sağlık durumları için de 112 Acil Ambulans Hattı ile irtibata geçirilir.

Sabotaja Karşı Üstün Koruma

Pronet’in eviniz ya da işyerinizde bulunan alarm sistemi, hem GPRS ağ üzerinden hem de internet bağlantısı üzerinden Pronet Alarm Haber Alma Merkezi ile her an kesintisiz iletişim halinde olur. Herhangi bir sabotaj veya kesinti anında birbirini yedekleyen bu iki baglantı üstün bir koruma sağlar.

Görüntülü Hareket Dedektörü ile Alarm Doğrulama

Hareketi algılayan dedektör, ardı ardına flaşlı 3 adet fotograf çeker, alarm durumunun görüntüsünü size ve eğer isterseniz PRONET Alarm Haber Alma Merkezi’ne anlık bildirim ile iletir. Siz de böylece alarm durumunu görüntülü kontrol edebilirsiniz.

Smash & Crash ile Parçalansa ile Çalışmaya Devam Eder

Alarm sistemi, hırsız veya saldırgan tarafından parçalansa bile Alarm Haber Alma Merkezi’ne sinyal göndermeye devam eder.

Anti – Jammer

Jammer saldırısı durumunda alarm sistemi sabotajı fark ederek, Alarm Haber Alma Merkezi’ne sinyal gönderir. Alarm Haber Alma Merkezi de sizi hemen arayarak bilgi verir.Self Servis Pompa Kasa

Category : Hizmetlerimiz

Self Servis Pompa Yazar Kasa

Profilo Ödeme Sistemleri’nin geliştirdiği, ‘Self Servis’ kullanım özelliği olan Pompa Yazarkasa Profilo YK 3205 S, Asis PSensör kamera ile plaka okuma sistemine entegre olarak geliştirildi ve Aytemiz istasyonlarında kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar Profilo YK 3205 S ile hızlı ve kolay bir şekilde yakıt alabilecek.

Uzun yıllar ABD ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede kullanılan self servis uygulaması ile tüketiciler, araçlarına yakıtlarını kendileri doldurup ödemelerini yapabiliyor.

Ülkemizde ilk olarak 2011 yılında PETLINE istasyonlarında self servis kullanıcılarıyla buluşan Profilo YK 3205 S, bugün ise Asis PSensör kamera ile plaka okuma sistemine entegre olarak yeniden geliştirildi ve Aytemiz istasyonlarında kullanılmaya başlandı.


Pompa Yazar Kasa

Category : Hizmetlerimiz

Pompa Yazar Kasa

Akaryakıt sektörüne özel ürettiğimiz pompa yazar kasalar, tüm pompa ve otomasyon sistemleri ile uyumlu çalışır. Pompa yazar kasalarımız ile Profilo kalitesini ve ayrıcalığını akaryakıt istasyonlarına taşıyoruz. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde 6.000’e yakın akaryakıt istasyonu Profilo güvencesiyle müşterilerine hizmet veriyor.


Farex-Profilo-Telestar

Category : Hizmetlerimiz

Farex Yeni Nesil Yazar Kasa

Ödeme sistemlerine yeni bir bakış açısı getiren Profilo Ödeme Sistemleri Yeni Nesil Yazar Kasalar Farex, Telestar ve Profilo ile teknolojiyi ve kolaylığı bir arada sizin kullanımınıza sunuyor. 
Tasarımı, kalitesi ve kullanım kolaylığı ile müşterilerinizi ve sizi rahatlatan Profilo Ödeme Sistemleri, 3 ayrı Yeni Nesil Yazar Kasa ile kalitesini ve gücünü fark ettiriyor. Dünya tecrübesiyle Türkiye’ye gelen Farex; kanıtlanmış teknolojisi, üstün kapasitesi ve yeni nesil güvenliği ile işinizin ayrılmaz parçası haline geliyor. Estetik ve ergonomik tasarımıyla da öne çıkıyor.
Profilo Yeni Nesil Yazar Kasa; pratik kullanım özellikleri, ileri teknolojisi, yeni nesil güvenlik standartları, zengin bağlantı seçenekleri, sağlam ve şık yapısı ile hızla işletmelerdeki yerini alıyor. 
Ergonomik yapısı ve pratik kullanımı ile ödeme işlemlerinize kolaylık sağlayan Telestar Yeni Nesil Yazar Kasa, işinize değer katıyor.
Profilo Ödeme Sistemlerinin size sunduğu Yeni Nesil Yazar Kasalardan kullanımınıza en uygun olanı seçerek siz de Profilo ailesine katılın, kalitenin farkına varın.


S900 ECR

Category : Hizmetlerimiz

S900 ECR EFT POS Özellikli Yazar Kasa

Deneyimli Ar-Ge ekibimiz tarafından yüzbinlerce müşteri deneyimi sonucu geliştirilen Profilo S900 ECR, hem masaüstü hem de mobil olarak kullanılabilme özelliği, dâhili GPS ve barkod okuyucu opsiyonu, yüksek çözünürlüklü hassas dokunmatik ekranı, basitleştirilmiş menüsü, yeni nesil güvenlik yazılımı, çift SIM kart kullanımı, 3G modem alternatifi, 40 milyon satıra yükseltilmiş EKÜ kapasitesi ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik 6 farklı konfigürasyonuyla birçok özelliği tek bir cihazda topluyor. Tüm bağlantıların tek bir noktada birleştirildiği bağlantı kutusu ile kablo karmaşasına son veren cihaz uzun ömürlü bataryası ve 32 metreye yükseltilmiş rulo kapasitesi ile tam dolu şarjla uzun süre kesintisiz fiş kesebilme olanağı sunuyor.