İp Kamera Güvenlik Sistemleri

Eğer analog bir sistemden IP kamera sistemine geçmek istiyorsanız ya da güvenlik kamera sistemlerini ilk kez kullanıyorsanız, IP kameranızın hangi ekipmanlarla doğru çalıştığını bilmek önemlidir. IP CCTVuzun süreli güvenlik gereksinimleriniz için size ölçeklenebilir çözümler sunuyor böylece gelecekte güvenlik kamerası sayısını çok rahat ve kolay bir şekilde arttırabiliyorsunuz.

İp Dome Kamera

Temel olarak IP güvenlik kamerası sistemleri, gerekli olan IP kameralar, ağ video kaydedicisi ve sistemin sürekli çalışır olabilmesi için gerekli olan güç kaynağından oluşuyor.

IP kamera çağının başından beri sunulan ethernet üzerinden güç özelliği (Power over Ethernet – PoE), kameralarınızı tek bir ethernet bağıyla çalıştırmanıza izin veriyor. Bu da kurulum sürecini basitleştiriyor ve daha uzak mesafelerden kamera kurulumlarınızın yapılmasını kolaylaştırıyor.
 
 
Kamera sistemleri; görüntüleme, kaydedebilme ve IPkameraları yönetme işlemleri için bir video kaydedicisini barındırıyor. Kayıt cihazları bugün, iş yerinizde veya evinizde olmadığınız zamanlarda da kolay erişim sağlayan mobil denetim uygulamaları özelliğini sunuyor. Güvenli bir internet bağlantısıyla her yerden IP kamera sisteminize kolayca giriş yapabiliyorsunuz.  

Network Video Recorder

Ayrıca izleme ve kayıt odaları için de birkaç ekipmana ihtiyacınız olabilir. Eğer Sistemde Speed Dome Kamera var ise bunları rahat bir şekilde kontrol edebilmek için kontrol klavyesi gereklidir. Kameraları yönlendirmeniz veya yakınlaştırıp uzaklaştıra bilmeniz için kontrol klavyelerini kullanabiliyorsunuz. Bunun yanında monitörler aracılığıyla kameralardan elde edilen görüntülerin gerçek zamanlı ve geriye dönük olarak izlenmesi de mümkün oluyor.

Speed Dome Keyboard
Speed Dome

Tüm bunların yanında kameralar tarafından elde edilen görüntülerin kaydedilebilmesi için Sabit disklerden de yararlanır. Kayıt süresi kullanılan kameraların çözünürlüğü, sayısı ve kayıt türü gibi özelliklere göre değişkenlik gösterir. Bu yüzden ihtiyaç duyulan kayıt süresi göz önünde bulundurularak kullanılacak Sabit diskin kapasitesi belirlenebilir.